top of page
logoIntTornBLU_DEF.png
SfondoBannerTorneo.png

FIXTURES & RESULTS

CATEGORY

PHASE

CAT
DAY
PLACE
MATCH
RESULTS
PHASE
TV
U14
ven 29.03.24 14.45
SE Breganzona
SAM Basket MASSAGNO U14
TUS LICHTERFELDE BASKETBALL (GER)
33-76
Girone C
U16
ven 29.03.24 15.00
SE Nosedo (Massagno)
SAM BASKET MASSAGNO
MASSAGNO VIGANELLO
28-90
Girone A
U14
ven 29.03.24 16.30
SE Breganzona
TICINOBASKET U14
NINERS CHEMNITZ (GER)
25-82
Girone D
U16
ven 29.03.24 16.45
SE Nosedo (Massagno)
NINERS ACADEMY (GER)
ORANGERA KLAIPEDA (LTU)
52-65
Girone B
U14
ven 29.03.24 18.15
SE Breganzona
SAM Basket MASSAGNO U14
KK ZADAR U14 (CRO)
30-80
Girone C
U16
ven 29.03.24 18.30
SE Nosedo (Massagno)
SWISS NATIONAL TEAM
REYER VENEZIA (ITA)
88-53
Girone B
U14
ven 29.03.24 20.15
SE Breganzona
TICINOBASKET U14
KK KASTAV (CRO)
42-62
Girone D
U16
ven 29.03.24 20.30
SE Nosedo (Massagno)
ACADEMY FORTITUDO BOLOGNA (ITA)
SAM BASKET MASSAGNO
126-26
Girone A
U16
sab 30.03.24 10.45
SE Breganzona
SWISS NATIONAL TEAM
NINERS ACADEMY (GER)
86-41
Girone B
U16
sab 30.03.24 11.00
SE Nosedo (Massagno)
ACADEMY FORTITUDO BOLOGNA (ITA)
BASKET CERNUSCO (ITA)
65-69
Girone A
U14
sab 30.03.24 12.30
SE Breganzona
NINERS CHEMNITZ (GER)
KK KASTAV (CRO)
41-33
Girone D
U14
sab 30.03.24 12.45
SE Nosedo (Massagno)
TUS LICHTERFELDE BASKETBALL (GER)
KK ZADAR U14 (CRO)
50-53
Girone C
U16
sab 30.03.24 14.15
SE Breganzona
BASKET CERNUSCO (ITA)
MASSAGNO VIGANELLO
51-48
Girone A
U16
sab 30.03.24 14.30
SE Nosedo (Massagno)
REYER VENEZIA (ITA)
ORANGERA KLAIPEDA (LTU)
51-59
Girone B
U14
sab 30.03.24 21.00
SE Nosedo (Massagno)
KK ZADAR U14 (CRO)
KK KASTAV (CRO)
46-47
Semifinale
U14
sab 30.03.24 21.00
SE Breganzona
TUS LICHTERFELDE BASKETBALL (GER)
NINERS CHEMNITZ (GER)
36-82
Semifinale
U16
dom 31.03.24 11.45
SE Breganzona
BASKET CERNUSCO (ITA)
SAM BASKET MASSAGNO
114-22
Girone A
U16
dom 31.03.24 12.00
SE Nosedo (Massagno)
ORANGERA KLAIPEDA (LTU)
SWISS NATIONAL TEAM
53-83
Girone B
U16
dom 31.03.24 13.45
SE Breganzona
REYER VENEZIA (ITA)
NINERS ACADEMY (GER)
68-52
Girone B
U16
dom 31.03.24 14.00
SE Nosedo (Massagno)
ACADEMY FORTITUDO BOLOGNA (ITA)
MASSAGNO VIGANELLO
78-41
Girone A
U14
dom 31.03.24 15.45
SE Breganzona
SAM Basket MASSAGNO U14
TICINOBASKET U14
51-77
Finale 5°/6°
U14
dom 31.03.24 16.00
SE Nosedo (Massagno)
KK ZADAR U14 (CRO)
TUS LICHTERFELDE BASKETBALL (GER)
52-48
Finale 3°/4°
U14
dom 31.03.24 17.30
SE Nosedo (Massagno)
KK KASTAV (CRO)
NINERS CHEMNITZ (GER)
38-62
Finale 1°/2°
U16
dom 31.03.24 20.00
SE Nosedo (Massagno)
BASKET CERNUSCO (ITA)
ORANGERA KLAIPEDA (LTU)
82-50
Semifinale
U16
dom 31.03.24 20.00
SE Breganzona
SWISS NATIONAL TEAM
ACADEMY FORTITUDO BOLOGNA (ITA)
74-67
Semifinale
U16
lun 01.04.24 9.15
SE Nosedo (Massagno)
SAM BASKET MASSAGNO
NINERS ACADEMY (GER)
41-99
Finale 7°/8°
U16
lun 01.04.24 11.15
SE Nosedo (Massagno)
MASSAGNO VIGANELLO
REYER VENEZIA (ITA)
56-59
Finale 5°/6°
U16
lun 01.04.24 13.15
SE Nosedo (Massagno)
ACADEMY FORTITUDO BOLOGNA (ITA)
ORANGERA KLAIPEDA (LTU)
59-40
Finale 3°/4°
U16
lun 01.04.24 15.15
SE Nosedo (Massagno)
SWISS NATIONAL TEAM
BASKET CERNUSCO (ITA)
92-76
Finale 1°/2°

ULTIMO AGGIORNAMENTO:

29 marzo 2024 22:46:53